Paket Servis Programı Faydaları

Yorum yapılmamış
Paket Servis Takip Programı


Paket Servis Programı
 Faydaları Günümüzde restoranlara gitmekten daha çok kullanılan bir servis varsa o da paket servis sistemidir. İnsanların bulundukları yerlere yemek sipariş etmelerinin bir çok sebebi bulunur ve bu deneyimin iyi ya da kötü olmasına çok önem verilir. Telefon üzerinden ya da internet üzerinden verilen siparişlerin tam zamanında gelmesi hatta zamanından önce gelmesi beklenir. Diğer yandan siparişin tam olarak istendiği gibi olması da müşteri devamlılığı için önemlidir. Ayrıca yemeklerin sıcak olarak müşteriye ulaştırılması ve ödeme yapmak istedikleri şekilde ödemenin alınması da önemlidir.

Paket servis komplike bir işlemdir. Bu sebeple adisyon sistemi kullanan restoranların programlarında paket servis özelliklerinin bulunması da önemlidir. Adisyon programlarında paket servis özelliğinin bulunmasının avantajları ise şunlardır.

  • Adisyon programı yemek sepeti gibi internet zerinden yemek siparişi veren sitelere entegre edilebilir. Böylelikle siparişler sıralı ve tam olarak restorana düşer, yaşanabilecek her hangi bir karışıklığın önüne geçer.
  • Restoranın kendi internet sitesine entegre edilerek buralardan verilen siparişlerin istenilen gibi hazırlanmasını ve tam zamanında gönderilmesini sağlar.
  • Telefon ile sipariş veren müşterileri tanır. Böylelikle sürekli olan müşterilerin adres ya da telefon bilgileri gibi bilgilerin sürekli istenmesinin önüne geçer, müşteri memnuniyetini arttırır. 
  • Müşterilerin daha önce verdikleri siparişlere ulaşabilme özelliği ile müşterilerin daha yakından tanınması sağlanır.
  • Kuryelerin ve hesaplarının takip edilmesini sağlar. Her hangi bir gecikme durumunda müşterilere gerekli bildirimler sağlanır.
  • Paket servisleri analiz etme imkanı sunar.
  • Gelen siparişleri ilgili şubelere yönlendirebilir.

Bir restoran işletmesi için yeterli iş gücü kadar teknik yazılım ve donanıma sahip olmak da bir o kadar önemlidir. Bu nedenle günümüzdeki teknolojik imkanları sonuna kadar kullanarak hareket etmek gerekiyor. Nitekim restoran işletmeciliği denilince akla adisyon uygulamalarını dile getirmek gerekecektir. Bu sayede son derece hızlı, güvenilir ve de profesyonel bir şekilde hizmet akışı sağlanır.

Profesyonellik

Adisyon uygulamasının sahip olması gereken temel kriterlerden birisi profesyonel özellikte tasarlanmış olmasıdır. Bu açıdan sade ara yüz, servis elemanının kolayca anlayabileceği profesyonel tasarım ve yenilikçi teknik sisteme entegrasyon önemlidir.

Dijital Kayıt ve Depolama

İşletmelerin gün sonunda ne kadar kazanç ettiklerini ne kadar zarar ettiklerini belirleyen bulut sistemli adisyon uygulaması son derece gereklidir. Bu yönüyle değerlendirilecek olunursa dijital kayıt işlemlerinin anında gerçekleştirilmesinde fayda var olmaya devam etmektedir. Tüm bu nitelikleri bağlamında depolama sistemine yönelik karşımıza çıkmaya devam ettiğini her anlamda ele almamız mümkün.

Düzenli Stok – Envanter Takibatı

Adisyon sistemiyle periyodik olarak stok takibatının ve envanter kayıtlarının tutulması da belli bir sisteme bağlanacaktır. Yer verilen tüm bu özellikleri ışığında ortaya konduğu zaman gerçekten de profesyonel çözümlere yer vermeye devam ettiğini dikkate almamız mümkün.Bu özellikleriyle yazılım uygulamasının firmaların müşteri memnuniyetini sağlamak ve bunun devamlılığını gerçekleştirmek bağlamında ne denli öne çıktıklarını dile getirmemiz açısından son derece öneminin büyük olduğunu kesinlikle aktarmamız  gerekiyor.

Önceki yazı
Bar Açarken Neye Dikat Etmeliyiz
Sonraki yazı
Cafe Açarken Nelere Dikkat Etmeliyiz!
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.