Etkili Restoran Adisyon Yazılımı Nasıl Olur?

Yorum yapılmamış
restoran adisyon prgramı

Etkili restoran adisyon yazılımı firmaya stok takibi yapabilme imkanı sunmalıdır. Restoran yetkililerin restoranda hangi üründen ne kadar kaldığını görebilmeleri planlama açısından büyük önem taşır. Özellikle çok katlı ya da kısmen daha büyük restoranlarda adisyon programının haftalık, aylık gibi periyodik satışları raporlaması önemlidir. Bu raporlamalar firma analizleri açısından gereklidir.

Restoran yetkililerinin hangi katın ya da hangi bölümün daha çok satış getirdiğini bilmeleri firmayı o yönde bir düzenlemeye itecektir. Etkili restoran yazılımı iş yerinde yaşanan sıkıntıları minimize eder ve olası karmaşayı önler.  Unutmayınız ki restoranlarda kullanılan yazılımların performansı ya da işlevselliği ne kadar yüksek olursa getirisi de o kadar çok olacaktır.

Restoran Adisyon Sistemi Alırken Dikkat Edilecekler

Restoran adisyon sistemleri her yeme içme sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde bulunması gereken bir sistemdir. Ancak bu sistemleri seçmek pek kolay bir iş değildir. Çünkü piyasada birçok sistem vardır ve hangisinin daha iyi olduğunu anlamak biraz zordur. Öyleyse cafe restoran programı alırken dikkat edilecekler nedir bunlardan bahsedelim. İlk dikkat etmeniz gereken şey sistemin kullanılabilirliğinin kolay olmasıdır. Bunun sebebi işe alınacak ya da mevcut personellerin kolayca kullanabilmesi içindir. 

Restoran pos sistemi masa takibi yaparken her masa için eklenen notlara kolayca ulaşabilme olanağı vermelidir. Basit bir arayüze sahip olmalıdır ve hızlıca işlemler yapılabilmelidir. Ayrıca hangi müşterinin masada ne kadar oturduğunu görebilme imkanı da sağlamalıdır. Bu sayede hangi masalardan ne sürede ne kadar kazanç geldiğini görebileceksiniz. Restoran pos sistemi mutfaktaki ekranla eş zamanlı, birbiri ile uyumlu olarak hareket etmelidir. Garson müşteriden sipariş alır almaz sipariş detayları mutfaktaki ekrana düşmelidir. Bu müşteri memnuniyet düzeyini artıracağı gibi zamandan da ciddi tasarruf sağlar. Ayrıca restoran otomasyon sistemi stok durumunu kontrol edebilme imkanı vermelidir. Stok durumunu kontrol etmek ürünlerin tazeliği konusunda önemlidir. Hangi üründen ne kadar kaldığını görmek firmaya erkenden aksiyon alma fırsatı verecektir bu da firmanın karlılığında etkili olacaktır. Sistem her sipariş alındığında stok miktarı ile entegre olarak hareket etmeli ve bir bir stoktan düşmelidir. 

Önceki yazı
Restoran Programı Nasıl Olmalı?
Sonraki yazı
Adisyon Bulut Sistemi Nasıl Çalışıyor?
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.