Restoran Programı Nasıl Olmalı?

Yorum yapılmamış

Restoran Programı Nasıl Olmalı, Restoran işletmecileri restoran programı nasıl olmalı diye sorabilirler. Bunun birçok kriteri bulunur ve bunlar arasından en kalitelisini, en verimli olanı bulmak zordur. Restoranlarda kullanılmakta olan bazı programlar vardır ve her programın da işlevi farklıdır. Örneğin adisyon programları vardır. Bu programlar sayesinde restoranlardaki, kafelerdeki tüm işlemler bir bir kayıt altında tutulur.

Uygun bir adisyon yazılımı kaçakların, eksiklerin önlemini alarak gereksiz harcamaları ve giderleri engeller. Adisyon yazılımı ne kadar sıfır hata ve maksimum fonksiyonellikle çalışırsa personel tatmini de müşteri tatmini de o derece yüksek olur. Adisyon programının mutfak ile eş zamanlı olarak haberleşmesi önemlidir. Siparişi alacak personelin, adisyon programına müşterilerin isteklerini detaylıca yazabilmesi  mutfaktaki personellerin işini de kolaylaştıracaktır. Restoran programı restoranlarda kullanılan tüm teknoloji destekli altyapıları, uygulamaları kapsar. Bunların en başında ise  adisyon yazılımları gelir. Uygun bir restoran programının yapılması işleri daha pratik yapmanıza olanak sağlar ve müşteri tatminin yanında personel tatmini de yüksek seviyede tutar. Peki etkili bir restoran programı nasıl olmalı? Örneğin restoranda kullanılan adisyon ekranlarının basit bir arayüze sahip olması önemlidir. Basitlikten kastımız kullanım kolaylığıdır. Sistem kullanıcılarına birçok kullanım alternatifi sağlamalıdır. Garson siparişi aldıktan sonra eş zamanlı olarak mutfaktaki ekrana sipariş detayları düşmelidir. Bunlara ek olarak adisyon yazılımının günlük, aylık ve yıllık raporları sunması önemlidir. Bu firmaya analiz yapabilme imkanı sağlayacaktır. 

Restoran Yazılımı

Restoranlarda kullanılan birçok restoran yazılımı mevcuttur. Örneğin stok ve maliyet denetimi yazılımı. Bu yazılım sayesinde firma yetkilileri restoranda bulunan stokları istediği zaman kolay bir şekilde denetleyebilmelidir. Depoda ne kadar stok kaldığını, kalan stokların ömrünü ve maliyetini detaylıca sunabilmelidir. Ayrıca yazılımın stok durumuna göre ve önceki satışlardan yola çıkarak bir sipariş fişi oluşturması da firmaya yine ciddi bir kolaylık sağlayacaktır. Bir diğer Cafe yazılımı arasında ise zincir işletmeler yönetimi vardır. Bu da birden fazla şubesi olan firmalar için gerekli bir yazılım programıdır. Veriler tek bir çatı altında toplanarak firmaların kolay bir şekilde raporlama, denetleme yapabilmesi kolaylaşıyor ve firma yönetimi daha sistematik hale geliyor. 

Sonraki yazı
Etkili Restoran Adisyon Yazılımı Nasıl Olur?
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.