Restoran Programı Yazar Kasa Entegre Hakkında

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yapmış olduğu düzenleme ile birlikte restoran sahibi olan kişilerin yeni nesil yazar kasa hakkında bilgi sahibi olması gerekti. Yeni nesil yazar kasalar akıllı kasa olarak da adlandırılan pos cihazı entegre edilebilen ip tabanlı ödeme kaydedici cihazlardır. 

Yeni nesil yazar kasalar; ödeme kaydedici cihazlar ile ödeme noktası cihazlarını bir araya getiren ve bunu sürekli bir biçimde ip tabanı ile mali veri tabanına aktaran kasalardır. Bu kasaların kullanılmasının temel sebebi mali gözetimin sorunsuz bir hal almasını sağlamaktır. 31.12.2015 tarihinden itibaren bu tip yazar kasaların kullanılması zorunlu bir hal almıştır.

Restoran programı yeni nesil yazar kasa pos cihazı, günümüzde çoğu işletmeler tarafından kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde, işletmenizdeki iş akışını takip edebilir ve kaydedilen bilgilerin doğru ve kolay bir şekilde kaydedilmesine olanak sağlar. Restoran programı adisyon yazılımı sayesinde, alınan siparişlerin daha kolay ve hızlı bir şekilde alınmasına ve müşteriye çok daha hızlı sunulması açısından zaman tasarrufu sağlayacaktır. Restoran programı adisyon sistemi yazılımı ile raporları analiz edebilir, ön muhasebeyi oluşturabilir, işletme yerinde olmasanız bile işlerinizi bu sayede daha kolay bir şekilde kontrolünü sağlayabilirsiniz. Yeni nesil yazar kasa ve pos cihazı sayesinde, satışlarınız kaydedebilir ve kaydettiğiniz bilgileri doğru ve kolay bir şekilde analizini yapabilirsiniz. 

Yeni Nesil Yazar Kasa Sistemine Geçilme Nedenleri

Yeni nesil yazar kasa vergi kaçırmanın önüne geçilebilecek bir sistem olarak görüldüğü için 2015 tarihi itibari ile restoranlarda ve diğer ticari işletmelerde kullanılması gereken bir sistemdir. Bu sisteme geçiş ile birlikte mali kontroller daha az bir maliyetle gerçekleştirilmektedir. 

Tüm bankalar ile anlaşmaya vararak tek cihaz üzerinden hizmet sunabilme işletmelerin de işini kolaylaştırabilecek bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Bankaların pos cihazları için uygulamış olduğu kesintiler de bu yöntem ile birlikte ortadan kaldırılmaktadır. Bu sistem restoran gibi ticari işletme sahibi olan kişilerin işletme gelirlerini artırmayı hedeflemektedir. Yaygınlaşan kredi kartı kullanımını ilerletebilecek bir sistem olarak dikkat çekmektedir. Yeni nesil yazar kasa sistemini bütün bankalar desteklediği için çalışmalar da kolaylaşacaktır. 

Restoran Programı ve  Yeni Nesil Yazar Kasa Pos Cihazının Faydaları

Restoran programı yeni nesil yazar kasa pos cihazının faydaları, öncelikle işletmenizde olan biten tüm hizmetlerin takibini yapabilir, bu bilgileri doğru kaydederek istenilen zamanda ulaşılabilme olanağı sağlar. Restoran programı adisyon yazılımı ile mali açıkların olmasını engeller ve işletmenizdeki  verimi arttırabilir ve iş akışında takip kolay ve basit bir şekilde yapılabilir. Yeni nesil pos cihazı sayesinde yapılan satışların doğru kaydedilmesine ve aldığınız hizmetin fişini ayrıntılı görmenize olanak sağlar. İşletme bu sistemler sayesinde her türlü hizmetleri ayrı ayrı görebilir, ne kadar çok satış yapıldığını ve işletme karlarını bu sayede kolayca öğrenebilecektir.

Önceki yazı
Restoran Adisyon Programı Nedir?
Sonraki yazı
GoPOS’la Gelir ve Giderini Takip Et
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.
Herhangi bir sonuç bulunamadı.