Adisyon Sistemi Nedir?

Yorum yapılmamış

Restoran adisyon sistemi, genel olarak restorandaki işlemleri düzenleyen ve daha verimli ve düzenli yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Restoran yazılımı size en uygun adisyon yazılımını satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Adisyon sistemi, kasadan sipariş takibine, çeşitli markalarla işbirliğine (yemeksepeti vs.), kurye takibine, müşteri bilgi ekranına kadar birçok özelliği restoran yöneticisine sağlayan, bu sayede restoranda sistemin daha iyi işlemesini sağlayan, zaman ve çalışandan tasarruf yaparak çalışmada verimi arttırmaya destek olan bir sistemdir. Tüm işlemleri ayrıntılı şekilde işleyerek detaylı takibe olanak sağlar. Kafenin daha düzenli, verimli bir hizmet verebilmesini amaçlar. 

Restoran Adisyon Sisteminin Faydaları

Adisyon sistemi restorana ve yöneticisine, hatta çalışanlarına kadar birçok faydası vardır. Sizin için en uygun adsiyon yazılımı satın aldığınız zaman restoranın tüm işlerinde size destek sağlar.

Kurye ve sipariş takibini bu yazılım üzerinden yapabilir, kafedeki müşteri sayısına ulaşabilir, müşteri bilgilerine göz atabilir, on kişiye kadar hesabı bölebilirsiniz. Depo durumunu takip ederek herhangi bir sorunla karşılaşmadan hizmet vermeye devam edebilirsiniz. Kasa ve gider takibi, müşteri bilgi ekranı, internetten mutfağa sipariş verme, menü ve ürün tanımı, hesap veya masayı bölme, birleştirme, takip etme, maaliyet ve performans raporları, mutfak ekranı, mobil cihazlarda çalışma, android adisyon programı hesap çıktısı  kuralları oluşturma, garson takibi yapabilme, indirim ve ikram takibi gibi birçok yönden fayda sağlar ve etkili bir restoran yönetimine destek olur.

Restoran adisyon sistemi alırken neye dikat etmeliz

Restoran adisyon sistemleri restoranların vazgeçilmez ögelerinden birisi olmuş durumundadır. Eğer restoran adisyon sistemlerinin avantajlarından yararlanmak istiyorsanız o zaman almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse şu şekilde sıralanabilir.

  1. Restoranınızın operasyonunu ve ihtiyaçlarınızı çok iyi tanımlamalısınız. İhtiyaçlarına cevap veremeyen bir adisyon sistemi size yarar yerine zarar getirecektir.

  2. Diğer dikkat etmeniz gereken konu ise fiyat araştırmasıdır. Piyasa da bir çok adisyon sistemi bulunmaktadır. Ancak bunların büyük bir kısmı kalite ve fiyat dengesi bakımından oldukça yetersizdir. Fiyatları yüksek olmasına rağmen restoranın işine yaramayan bir çok ürün bulunmaktadır. 

  3. Almak istediğiniz adisyon programı yorumlarını ve şikayetlerini internet üzerinden araştırmalısınız.

  4. Satın almak istediğiniz adisyon sisteminin satış sonrası hizmetlerinin ve teknik servisinin olup olmadığı ise karar alırken düşünülmesi gereken en önemli noktalardan biridir.

  5. İncelemeniz gereken diğer bir nokta ise benzer özelliklere sahip olan diğer adisyon sistemleridir. Böylelikle aynı özellikteki adisyon sistemi için daha fazla para ödemek zorunda kalmazsınız.

  6. Restoran adisyon sistemlerini satın alırken yapabileceğiniz diğer iyi hamle ise satın almadan önce deneme sürümlerini kullanmanız olacaktır.

  7. Adisyon sistemlerinin bazıları bulut sistemi kullanmaktadır. Bu sistemler tercih ederseniz cihaz paralarından da tasarruf edebilirsiniz.

  8. Eğer diğer restoranlar arasında bir fark yaratmak istiyorsanız o zaman mobil adisyon sistemlerini restoranınızın masalarında kullanabilirsiniz. Böylelikle müşterileriniz sanal menülerden istedikleri işlemleri rahatlıkla gerçekleştirirler. 

Önceki yazı
Lokanta Adisyon Sistemi Faydaları
Sonraki yazı
Mobil Restoran Adisyon Sistemi
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.