En İyi Android Mobil ve Tablet Adisyon Uygulaması

Yorum yapılmamış

En İyi Android Mobil ve Tablet Adisyon Uygulaması Restoranlarda yıllardır yaşanan küçük problemler bulunur. Bu problemler çok büyük etkiler yaratmasa da misafirlerin hoşuna gitmeyen durumlardır. Yanlış siparişlerin gelmesi, siparişlerde unutulan ayrıntıların olması, gelen siparişlerin yanlış dağıtımı ya da siparişlerin unutulması sebebiyle geç gelmesi gibi durumlar sürekli olarak karşılaşılabilen durumlardır. Birçok insan bu sorunlara hoşgörü ile yaklaşabilir. Ancak restoran konusundaki görüşlerinin çok da olumlu olmamasına sebep olacaktır.

Restoranlarda yaşanan bu küçük problemlerin tamamen ortadan kaldırılması için sürekli olarak çaba sarf eden işletmeciler bunda başarılı olamamışlardır. Bunun asıl sebebi tüm bu aşamalara insanların dahil oluşudur. Her zaman insanlar hata yapabilir ya da dalgın olabilir. Bu da sürekli olarak hatasız çalışmayı mümkün kılmamaktadır. Bu sorunun çözümü için teknolojiye başvurulduğu anda daha kesin sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Adisyon programı üretilmiş ve bunlar çok uygun fiyatlarla restoranlara sunulmaya başlanmıştır. Bu sistemlerin gelişi ile birlikte sorunlar kökten çözüme kavuşabilmiştir.

Yanlış Sipariş Sorununa Son

Restoranların menüleri genelde oldukça kalabalıktır. Gelen insanların hepsinin damak tadına hitap edilmesi istendiğinden birçok farklı ürün tercih edilmektedir. Ürünlerin çok çeşitli oluşu sipariş verecek olan misafirlerin kararsızlığına yol açar. Özellikle garsonun masaya geldiği durumda birçok farklı yemeğin dile getirilmesi ve kararsızlığın yaşanması garsonların da kafasını karıştırabilmektedir. Böyle bir durumda son kararlar verilir ve siparişler garsonlara iletilir. Ancak siparişler verilene kadar onlarca farklı yemek isminin geçmesi garsonların unutmasına sebep olabilmektedir.

Üretile restoran adisyon programı bu sorunu çözmeyi başarmaktadır. Garsonlara verilen akıllı telefon ya da tabletler üzerinden siparişler girilmektedir. Garsonlar ellerinde cihazlar ile beklerler ve misafirler tarafından siparişler verildiği anda programa girişi yapılır. Garsonların yemekleri aklına tutmasına gerek olmaz. Bunun yanı sıra girilen siparişlerin ustalara aktarımına da gerek olmayacaktır. Mutfaklarda da programlar kullanıldığından uygulamaya düşen siparişler direkt olarak mutfaklardan da görülerek üretime başlanır.

Garson Değişiminde Dahi Sorunsuz Hizmet

Bir işletmede çok sayıda farklı garson çalışabilir. Bu garsonlar bazı durumlarda masaları kendi aralarında ayırırlar ve sürekli olarak bu şekilde hizmet ederler. Ancak işletmeye lezzetli bir ürün tüketmek ve güzel zaman geçirmek için gelen kişiler masaların hangi garsonlar tarafından kontrol edildiğini bilmez ve bilmek zorunda da değildir. Gözleri ile etrafına baktığında gördükleri ilk kişiye taleplerini iletirler.

Bu talepleri yerine getirmekle görevli olan garsonlar hemen harekete geçerler ancak bu durumda masadan sorumlu olan garsonlar yaşanan olaylardan habersiz olmaktadır. Bu durum da birçok farklı sorunu ortaya çıkarabilir. Kullanılan adisyon otomasyonu sayesinde masalarda geçen siparişlerin tamamı görülebilir. Bu siparişler oturma düzenlerine göre girilir ve siparişleri tamamen farklı bir garson dahi teslim etse doğru kişilere yemekleri verilmektedir. Bu sayede verilen hizmet her zaman çok profesyonel bir düzeyde olacaktır.

Önceki yazı
Garson veya Servis Elemanında Gereken Özellikler
Sonraki yazı
Restoran İşletmeciliğinin Püf Noktaları
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.